fbpx
 

Sound of Shutter  15 lat z fotografią

Mam na imię Ida i bardzo mi miło, że tu jesteś:)) Fotografia to moja największa pasja od ponad 15 lat.  Zrealizowałam już setki sesji zdjęciowych – każda z nich sprawiła mi wiele radości i satysfakcji. Jestem absolwentką studiów magisterskich z fotografii na wydziale operatorskim PWSFTviT w Łodzi. Wcześniej studiowałam równolegle fotografię w Studium ZPAF oraz marketing i zarządzanie projektami na SGH. Jako project manager byłam związana zawodowo z magazynami internetowymi i agencjami reklamowymi. Moim marzeniem było jednak, by żyć z fotografii i z fotografią. Po wielu latach budowania portfolio, zdecydowałam się na założenie firmy i pracę jako freelancerka. Teraz wiem, że podejście biznesowe pozwala mi tym lepiej zrozumieć potrzeby klientów: zarówno osób prywatnych, jak i firm. Od 2016 roku prowadzę własną firmę, a równolegle stawiam na ciągły, kreatywny rozwój i poszerzanie swoich horyzontów. W fotografii najważniejszy jest dla mnie na dobry kontakt z człowiekiem – zarówno z klientem w procesie realizacji sesji, jak i z osobami pozującymi do zdjęć na planie.

Jestem z Warszawy i głównie tu działam, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy spotkali się na zdjęcia w innym miejscu w Polsce czy zagranicą. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię sesja zdjęciowa kreatywna, produktowa, portretowa czy modowa, chciałabym żebyśmy razem stworzyli piękną część fotograficznego świata.

Ida Strzelczyk fotograf Warszawa

Co mówią o mnie inni?

Zobacz opinie klientów
Ida Strzelczyk fotograf Warszawa

Sound of Shutter   Na zdjęciach uwielbiam emocje

W fotografii najbliżej mi do kreatywnych sesji zdjęciowych, które realizuję dla klientów indyiwdualnych oraz dla marek. Fascynują mnie emocje i ich ulotność – stąd też zamiłowanie do portretu i fotografowania ludzi tak, by pokazać blask w oczach. Uwielbiam chwytać na zdjęciach wzruszenie, szczery uśmiech, spojrzenia pełne napięcia. Takie kadry są ciekawe, do nich wraca się najchętniej. Realizuję zdjęcia reklamowe modowe i produktowe oraz wizerunkowe – wiem, jak ważne w dziesiejszych czasach w prowadzeniu binzesu jest atrakcyjne wizualnie pokazanie swojej działalności, zwłaszcza w Internecie. Moją misją jest wsparcie mniejszych i większych firm w dotarciu do potencjalnych klientów przy pomocy przyciągających wzrok zdjęć na wysokim poziomie estetycznym – zdjęć budujących zaangażowanie i przywiązanie odbiorców do marki. Inspiruję się muzyką, sztuką, podróżami (do Włoch…i nie tylko!) oraz niezwykłymi osobowościami. Jestem estetką, lubię piękne przedmioty i piękne zdjęcia. Dobra kawa, spędzanie czasu bliżej Morza Śródziemnego i zbieranie albumów znanych fotografów to moje małe uzależnienia.

„Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości”

Henri Cartier-Bresson


Sound of Shutter    Realizuję projekty artystyczne

Wykształcenie fotograficzne zdobyłam w Szkole Filmowej w Łodzi (dyplom magisterski w 2021r.) oraz w Studium Fotografii przy Związku Polskich Artystów Fotografików (dyplom w wyróżnieniem w 2013r.). Moje prace wielokrotnie prezentowane były na wystawach zbiorowych m.in. w Starej Galerii ZPAF i w Galerii Obok ZPAF w Warszawie, a projekt dyplomowy „Dowód tożsamości” znalazł się w finale PUOT EXPO 2014, konkursu na cykl fotograficzny. Był też prezentowany w ramach FotoOpen na 5. FotoArtFestival w Bielsku-Białej, na międzynarodowym pokazie Slideluck Warsaw I podczas Warsaw Photo Days 2014 oraz opublikowany w „contra doc!” #7 photo magazine. W 2016 r. pokazywałam moje zdjęcia na dwóch wystawach indywidualnych: „City Dreams” w Caffe A&R oraz „Female illusions” w MiTo. 2017 rok przyniósł mi trzy zwycięstwa w prestiżowych konkursach, między innymi w Wielkim Konkursie Fotograficznym Gazety Wyborczej i Akademii Nikona „Face to face”. W 2018r. zrealizowałam ważny dla mnie projekt portretowy “Znak Nasz Batory”, który zakończył się publikacją zdjęć w książce oraz indywidualną wystawą. W 2020 r. w Łodzi brałam udział w grupowej wystawie studentów Szkoły Filmowej “Nieziemia”, która była wydarzeniem towarzyszącym Fotofestiwalu.

Zapraszam również na stronę z moimi artystycznymi i modowymi projektami:

www.idastrzelczyk.pl


Mam nadzieję, że spotkamy się na zdjęciach!

Napisz do mnie