Sound of Shutter  15 lat z fotografią

Nazywam się Ida Strzelczyk. Fotografia to moja największa pasja od ponad 15 lat.  Zrealizowałam już setki sesji zdjęciowych – każda z nich sprawiła mi wiele radości i satysfakcji. Jestem absolwentką studiów magisterskich z fotografii na wydziale operatorskim PWSFTviT w Łodzi. Wcześniej studiowałam równolegle fotografię w Studium ZPAF oraz marketing i zarządzanie projektami na SGH. Jako project manager byłam związana zawodowo z magazynami internetowymi i agencjami reklamowymi. Moim marzeniem było jednak, by żyć z fotografii i z fotografią. Po wielu latach budowania portfolio, zdecydowałam się na założenie firmy i pracę jako freelancerka. Teraz wiem, że podejście biznesowe pozwala mi tym lepiej zrozumieć potrzeby klientów: zarówno osób prywatnych, jak i firm. Od 2016 roku prowadzę własną firmę, a równolegle stawiam na ciągły, kreatywny rozwój i poszerzanie swoich horyzontów. Wiem, jak ważne w dziesiejszych czasach w prowadzeniu binzesu jest atrakcyjne wizualnie pokazanie swojej działalności, zwłaszcza w Internecie. Moją misją jest wsparcie mniejszych i większych firm w dotarciu po potencjalnych klientów przy pomocy pięknych, przyciągających wzrok zdjęć budujących zaangażowanie i przywiązanie odbiorców do marki.

Jestem z Warszawy i głównie tu działam, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy spotkali się na zdjęcia w innym miejscu w Polsce czy zagranicą. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię sesja zdjęciowa kreatywna, produktowa, portretowa czy modowa, chciałabym żebyśmy razem stworzyli piękną część fotograficznego świata.

Ida Strzelczyk fotograf Warszawa

Co mówią o mnie inni?

Zobacz opinie klientów
Ida Strzelczyk fotograf Warszawa

Sound of Shutter   Na zdjęciach uwielbiam emocje

W fotografii najbliżej mi do kreatywnego portretowania osób i miejsc. Fascynują mnie osobowości oraz emocje i ich ulotność – stąd też zamiłowanie do portretu i fotografowania ludzi tak, by pokazać blask w oczach. Zdjęcia produktowe uwielbiam realizować w interakcji z człowiekiem. Inspiruję się muzyką, sztuką, podróżami (do Włoch…i nie tylko!) oraz niezwykłymi osobowościami. Jestem estetką, lubię piękne przedmioty i piękne zdjęcia. Dobra kawa, spędzanie czasu bliżej Morza Śródziemnego i zbieranie albumów znanych fotografów to moje małe uzależnienia.

„Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości”

Henri Cartier-Bresson


Sound of Shutter    Realizuję projekty artystyczne

Wykształcenie fotograficzne zdobyłam w Szkole Filmowej w Łodzi (dyplom magisterski w 2021r.) oraz w Studium Fotografii przy Związku Polskich Artystów Fotografików (dyplom w wyróżnieniem w 2013r.). Moje prace wielokrotnie prezentowane były na wystawach zbiorowych m.in. w Starej Galerii ZPAF i w Galerii Obok ZPAF w Warszawie, a projekt dyplomowy „Dowód tożsamości” znalazł się w finale PUOT EXPO 2014, konkursu na cykl fotograficzny. Był też prezentowany w ramach FotoOpen na 5. FotoArtFestival w Bielsku-Białej, na międzynarodowym pokazie Slideluck Warsaw I podczas Warsaw Photo Days 2014 oraz opublikowany w „contra doc!” #7 photo magazine. W 2016 r. pokazywałam moje zdjęcia na dwóch wystawach indywidualnych: „City Dreams” w Caffe A&R oraz „Female illusions” w MiTo. 2017 rok przyniósł mi trzy zwycięstwa w prestiżowych konkursach, między innymi w Wielkim Konkursie Fotograficznym Gazety Wyborczej i Akademii Nikona „Face to face”. W 2018r. zrealizowałam ważny dla mnie projekt portretowy “Znak Nasz Batory”, który zakończył się publikacją zdjęć w książce oraz indywidualną wystawą. W 2020 r. w Łodzi brałam udział w grupowej wystawie studentów Szkoły Filmowej “Nieziemia”, która była wydarzeniem towarzyszącym Fotofestiwalu.

Zapraszam również na stronę z moimi artystycznymi i modowymi projektami:

www.idastrzelczyk.pl

Ida Strzelczyk fotograf Warszawa

Mam nadzieję, że spotkamy się na zdjęciach!

Napisz do mnie