Zapraszam serdecznie na Slideluck Warsaw I - multimedialny pokaz wybranych w formule konkursowej zestawów fotograficznych, opatrzonych tłem muzycznym. W ramach wydarzenia zostanie zaprezentowany mój projekt dyplomowy "Dowód tożsamości", jako jeden z 20 cykli wybranych do finału w formule konkursowej. 

Szczegóły: niedziela, 26. października, godz. 16, centrum Warszawy - Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy (dawny Traffic, ul. Bracka 25). 

Slideluck Warsaw I będzie pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej pokazem, który odbędzie się według sprawdzonej na świecie formuły. 20 artystów zostało wybranych przez kuratorów spośród zgłoszeń nadesłanych z całego świata. Kuratorzy: Maria Teresa Salvati (Slideluck Europa i Londyn), Grzegorz Kosmala (doc! photo magazine, contra doc!) oraz Katarzyna Majak (Warsaw Photo Days, Slideluck Warsaw).

 

"Dowód tożsamości" to mój projekt dyplomowy w Studium Fotografii ZPAF (Dyplomy 2013, promotor: Mikołaj Grynberg), pokazana poprzez portrety historia osób z wprowadzonych pod skórę tuszem. Podczas Slideluck Warsaw I po raz pierwszy zostaną publicznie zaprezentowane wszystkie fotografie wchodzące w skład cyklu (do tej pory wystawiane i pokazywane były jego fragmenty, choć często obszerne;).

 

                                 Ida Strzelczyk, Andrzej, z serii: Dowód tożsamości, 2013        

                                           Ida Strzelczyk, Andrzej, z serii: Dowód tożsamości, 2013                                  Ida Strzelczyk, Marta, z serii: Dowód tożsamości, 2013

Patrzę na każdego z nich z osobna, przyglądam się fragmentom ciała pokrytym wprowadzonym pod skórę tuszem. Pojawia się pytanie o motywację, a wtedy myślę: tatuaże to swoiste dowody tożsamości ich „właścicieli”. Są ich znakiem szczególnym, jedynym w swoim rodzaju elementem rozpoznawczym, a wytatuowani wyrażają w ten sposób siebie. Niezależnie od motywacji – tatuaż staje się integralną częścią ciała osoby go noszącej, indywidualnym znakiem współgrającym z jej osobowością. W tym miejscu przenikają się i mieszają portret oraz tatuaż - dwa dowody tożsamości każdej z fotografowanych osób. 

 

Więcej zdjęć oraz pełny opis projektu można znaleźć na mojej stronie idastrzelczyk.com 

Niedzielny pokaz slajdów będzie połączony ze składkowym poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim, warto więc zaprosić znajomych oraz przynieść przekąski, by podzielić się nimi z innymi uczestnikami. Wstęp wolny! Slideluck Warsaw I odbędzie się w ramach Warsaw Photo Days 2014, podczas weekendu otwierającego festiwal.

Raz jeszcze zapraszam i mam nadzieję: do zobaczenia! 

Linki:

Event na Facebook.com - szczegóły wydarzenia // Slideluck Warsaw - FB fanpage // Slideluck Warsaw I - oficjalna podstrona // Slideluck - oficjalna strona www // Warsaw Photo Days - strona www festiwalu